Ideológia gender – kultúra smrti a nešťastia

Autor: Michal Lajcha | 4.5.2014 o 15:50 | (upravené 4.5.2014 o 17:28) Karma článku: 13,26 | Prečítané:  8250x

Keď spravíme niečo „odveci", je možné, že niekto z nášho okolia nám ukáže nejaké adekvátne gesto alebo sa nás rovno opýta, či sme „na hlavu". Témou tohto čísla sú práve javy v spoločnosti, ktoré sú postavené na hlavu. Snáď o ničom to neplatí viac ako o ideológii gender. „Genderizmus je nebezpečnejší ako nacizmus a komunizmus." (Ján Figeľ)

 

Pikošky typu „na západe" majú deti v žiackych knižkách namiesto otec a mama, rodič 1 a rodič 2, pri zakladaní gmail-konta máte v kolonke „pohlavie": muž, žena, „iné", vyučovanie detí v predškolskom veku masturbovať, adopcia homosexuálnym párom a pod. som bral na ľahkú váhu ako niečo, čo sa ma netýka, niečo kdesi ďaleko „na západe", niečo vzdialené, čo je tak mimo, že sa tomu ani neoplatí venovať. Radikálne som zmenil pohľad vďaka prednáške Gabriele Kuby, nemeckej katolíckej sociologičky, kedy som pochopil, že s mojím doterajším postojom sa môžeme ocitnúť v bezmocnej situácii, keď už bude neskoro zlo zastaviť.

Užitočné je ozrejmit rozdiel medzi výrazmi sex a gender. Sex je biologické pohlavie, dané génmi (príroda to tak zariadila) a gender je rod v zmysle sociálnom a kulturnom súbor vlastností, záujmov, spôsobov jednania, ktoré sú pripisované ženám a mužom. (Kým je biologicky podmienené, že rodiť deti môžu len ženy, biológia neurčuje, kto sa o ne má starať a vychovávať ich. Táto úloha sa prisudzuje ženám ako rodová rola.)

Pod pojmom genderizmus sa však rozumie ideológia, ktorá systematicky a radikálne stiera rozdiely medzi pohlaviami (rozptýliť pohlavnú polaritu muža a ženy), čo má absurdné praktické následky:

-             voľba pohlavia, resp. rodu

-                          „Ako ženy sa nerodíme, ženami sa stávame." „Von z otroctva materstva." /konkubína J.P. Sartre/.

-                          Nie dva rody, ale šesť: homosexuál ako muž, homosexuál ako žena, heterosexuál ako muž, heterosexuál ako žena, bisexuál ako muž, bisexuál ako žena.

-                        deregulácia sexuálnych noriem

-          potrat ako ľudské právo

-          sexualizácia detí v školách, a to už materských! Masturbácia u štvorročných detí. homosexualita má byť v škôlkach prezentovaná ako normálny spôsob spolužitia prostredníctvom obrázkových kníh (princ si vezme princa), majú sa v škôlke podporovať hry na doktora. Už pred pubertou sú mladí pripravovaní na prvý sexuálny styk. (Prvý raz sa to stane, keď niekto dostane na to chuť.) Dievčatá majú pocit, že panenstvo je príťaž, ktorej sa treba čím skôr zbaviť. Deti sa v školách stávajú expertami na antikoncepciu, učia sa ako sa kondóm navlieka na plastikový penis.

G. Kuby hovorí, že homosexuálni muži žijú v priemere o 10-20 rokov kratšie ako heterosexuálni. „Keď toto poviem, obviňujú ma, že ich diskriminujem. Ale ja sa pýtam, či je diskriminovanie to, keď fajčiarovi poviem, že si fajčením skracuje život a hrozí mu rakovina pľúc."

Aj keď genderizmus vyzerá ako veľká sila, má odporcov, ktorí sú silnejší - rozum, príroda a Boh.

Odpoveďou na zvrátenú ideologiu je teológia Knihy genezis. Prečo Boh stvoril človeka ako muža a ženu? Aby sme mohli byť jeden pre druhého darom. (komplementarita pohlaví.) Keby sme boli všetci rovnakí, nemáme si čo dať, nemáme sa čím obohatiť. Ako keď skladáte puzzle, potrebujete rôzne dieliky, aby nakoniec vznikol úplný obraz.

Každá bunka ľudského organizmu (od vlasovej až po nechtovú) je buď mužská alebo ženská.(chromozómy XX a XY), čo vytvára vzájomnú príťažlivosť. Ženy nechcú za manžela mäkkého muža a muži nechcú za manželku tvrdú ženu.

Človek potrebuje hranice. Tie z nás formujú osobnosti. Bezbrehost, zvlášť v oblasti sexuality, nás ponižuje a degraduje a prieči sa dôstojnosti koruny tvorstva.

Vernosť a rodinu si želá 80-90% ľudí.Ako nás pripravuje naša spoločnosť na toto väčšinové želanie a najhlbšiu ľudskú túžbu?

Boh je spoločenstvo osôb - Trojica. Človek je stvorený na Boží obraz. Najlepší obraz približujúci vnútorný život Boha je plodná, darujúca sa láska manželov, z ktorej sa rodia deti. Genderizmus je teda radikálne proti Bohu, lebo sa usiluje vymazať najkrajší obraz o Ňom - rodinu.

Ukončím otázkou, na ktorú poznáte odpoveď. Kto je jako Boh? Keď Boh s nami, kto proti nám?

 

Pre pehĺbenie odporúčam knihu G. Kuby: Globálna sexuálna revolúcia. Strata slobody v mene slobody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?