Deti v tom majú jasno alebo zmysel referenda

Autor: Michal Lajcha | 2.2.2015 o 0:53 | (upravené 2.2.2015 o 1:00) Karma článku: 7,42 | Prečítané:  1599x

Prečo má chlapec, ktorý drží detskú kresbu rodiny, na letákoch a plagátoch Aliancie za rodinu (AZR), useknutú hlavu? Žeby slabý fotograf? Nie! Ide o kľúčovú myšlienku: Na dieťa sa v tejto diskusii zabúda. Ono nemá túžby? Ono nemá práva? Dieťa je dar, nie majetok, nie tovar, nie produkt, nie právo. „Právo dieťaťa“ a „právo na dieťa“ je rozdiel.

Robil som si viacero skúšok správnosti, či deti v tom naozaj majú jasno. Vyšli mi všetky. Dieťa je čisté – neskazené, nezaplatené, nezmanipulované. A preto má aj správny pohľad na vec. Môžete namietať, že som sa pýtal len detí z prirodzeného prostredia. Keby aj niekto našiel dieťa, ktoré by chcelo radšej dvoch ocinov, pochybujem, že z neho vyrastie integrovaná osobnosť. Tvrdím „nie“! Niekto mi možno bude protirečiť. Kto nás rozsúdi? Ideme to skúšať? Kto bude obeť, ak to nevyjde? Dieťa nemôže byť predmetom experimentu! Na deťoch sa pokusy nerobia! Ak to nevyjde, tak sa o 20 rokov tým deťom ospravedlníme, že „sorry“? Otec štyroch detí povedal: „Budúcnosť sa nás opýta: čo ste tu robili? Naše deti nám položia otázku: čo ste nám dali? Prečo ste tu genderizmus povolili?“

Kto sa nezúčastní na všeľudovom hlasovaní, najvyššom nástroji demokracie, nemá morálne právo nadávať na pomery v našej spoločnosti, nakoľko pošliapal demokraciu. Svojím postojom vyjadruje, že mu je jedno, v akom žije zriadení - či v totalite, diktatúre alebo demokracii. Že mu je jedno, v akom izme žije – či vo fašizme, komunizme alebo genderizme. Najbolestivejšia je skutočnosť, že musíme mať referendum o tom, čo je rodina, čo je manželstvo, musíme hlasovať o tom, či dieťa potrebuje otca a matku, alebo je to jedno. Strata slobody v mene slobody. Akosi sa mi domiešal aj obsah pojmu „kontroverzný“. Nikdy by ma nenapadlo, že niekedy bude kontroverznou témou, čo je rodina a na čo je dobrá.

Z Európskej únie sa na nás valí prenasledovanie kvôli presvedčeniu, že dieťa potrebuje ocina a maminu. Ja budem odznak AZR (s logom rodiny) nosiť aj tak, ale už to bude adrenalín.

Že z AZR „má“ vzniknúť nová politická strana? Nebudem už nosiť odznak AZR na ornáte, veď politika do kostola nepatrí. Ale budem rád, že konečne nebudem musieť voliť „menšie zlo“!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister z nástenkového tendra kontroluje v Žiline mestský podnik

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Lepší príklad podvádzania pri tendroch by nevymyslel ani Matovič

Po rokoch idú nástenkári pred súd.


Už ste čítali?