Klamstvá médií o referende alebo čo je za tým?

Autor: Michal Lajcha | 7.2.2015 o 2:46 | (upravené 9.2.2015 o 23:27) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  1129x

Z Európskej únie sa na nás valí prenasledovanie kvôli rodine a manželstvu, kvôli presvedčeniu, že dieťa potrebuje ocina a maminu.  Ja budem odznak Aliancie za rodinu nosiť aj tak, ale už to bude iný adrenalín. Že z Aliancie za rodinu má vzniknúť nová politická strana? Aspoň konečne nebudem musieť voliť „menšie zlo“! Najbližšiu besedu o referende začnem krásnou piesňou od Elánu: „Oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope.“ Oblečme si svoj dres už teraz, nie až 7.2. Diskutujme s kolegami, známymi, nemáme sa za čo hanbiť. 7.2. definujeme kultúru nášho národa. Celá Európa čaká na výsledok nášho referenda! Bude to obrovský precedens. Držím sa dvoch sloganov: „Spolu to dokážeme“ a „bezo mňa nemôžete nič urobiť“.(Jn 15,5) Kto, keď nie my, kedy, keď nie teraz?  

Historický exkurz

V septembri 2013 sa v Košiciach uskutočnil národný pochod za život. Média túto akciu bagatelizovali, informovali tendenčne a skreslene, resp. takmer nijako a v spravodajstve ho postavili na úroveň konkurenčného dúhového pochodu v Bratislave, na ktorom sa zúčastnila 1/80-tina ľudí. V decembri 2013 vznikla občianska iniciatíva Aliancia za rodinu, ktorá združuje 107 subjektov Slovenska, ktoré súhlasia s myšlienkou, že najlepšie a prepotrebné pre dieťa je prostredie rodiny. Aliancia sa snažila sledovať legislatívu, vládne programy, pripomienkovať aktivity parlamentu a vlády a implementovať hodnoty života, manželstva a rodiny do vládnych programov. Po trištvrte roku boja s veternými mlynmi a gúľania syzifovskej gule, keď boli ironizovaní, vysmievaní a paralyzovaní nekorektnými ťahmi, dospeli k záveru, že jediná možnosť na záchranu rodiny na Slovensku je zber podpisov (začal 5.4. 2014 v prezidentskej záhrade v Bratislave) pod petíciu za vyhlásenie referenda o ochrane rodiny.

Etymologicky slovo pochádza z latinčiny ferró, ferrére – pýtať sa. Mali by sme si vážiť, že ešte žijeme v štáte, ktorý zaujíma náš názor. Kto sa nezúčastní na všeľudovom hlasovaní, najvyššom nástroji demokracie, nemá morálne právo nadávať na pomery v našej spoločnosti, nakoľko pošliapal demokraciu. Svojím postojom vyjadruje, že mu je jedno, v akom žije zriadení, či v totalite, diktatúre alebo demokracii. Že mu je jedno v akom –izme žije – či vo fašizme, komunizme alebo genderizme. Najbolestivejšia je skutočnosť, že musíme mať referendum o tom, čo je rodina, čo je manželstvo, musíme hlasovať o tom, či dieťa potrebuje otca a matku alebo je to jedno. Strata slobody v mene slobody. Akosi sa mi domiešal aj obsah pojmu „kontroverzný“. Nikdy by ma nenapadlo, že niekedy bude kontroverznou témou, čo je rodina a na čo je dobrá.

5 klamstiev médií

1. Zatlačiť do kostolov

AZR nie je aktivita bigotných prvoľavicových katolíkov, spiatočníkov, pobožníkov, cirkevníkov, ale je tvorená 109 subjektami. Ide o ľudské bytie, nie o veriaceho človeka, už vôbec nie o katolíka. Myslím, že s priemerne inteligentným ateistom by som sa zhodol na všetkých troch referendových otázkach. Letáky Aliancie za rodinu sa hodia aj do krčmy, ateistom aj prvoľavicovým katolíkom, pravičiarom aj ľavičiarom, všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí chcú slobodu a hľadia aj na túžby a práva dieťaťa, ktorým, záleží na budúcnosti a ktorí neignorujú vedu. Ide o ľudské bytie. Že Katolícka Cirkev je najvýraznejším podporovateľom je zrejmé, ale aj logické, veď žijeme v štáte, kde sa k nej hlási viac ako 70 %

2. Homofóbne

Nebojujeme „proti“ ale „za“. Pani Ocilková napísala hodnotný blog o tom, že rodinu neobmedzujú homosexuáli, ale LGBTI lobby. Nie som si vedomý, že by som sa k nejakému homosexuálovi správal zle (a poznám ich viac), ani neviem o nijakom takom prípade zo strany Aliancie. Naproti tomu, sledujúc internetové diskusie, ľudia s postmodernistickým názorom, že každý má svoju pravdu a že absolútna pravda nejestvuje, veľmi často pôsobia arogantne a urážlivo.

Príkladík: Keď budem farboslepý, polícia mi nedá vodičské oprávnenie. Diskriminácia? Nie! Bezpečnosť. Keď vozičkára neprijímu do stavebnej firmy, diskriminujú ho? Nie, iba im nepomôže. Nedovoliť adopciu homosexuálom, nie je diskriminácia, potvrdil to aj Ústavný súd. Neexistuje „právo na dieťa“, ale existuje „právo dieťaťa“ na otca a matku

3. Zbytočné

  • „Aj tak nebude 50 % “

„Všetko, čo robíme je len kvapka v oceáne, ak to nebudeme robiť, tá kvapka bude chýbať“ Matka Tereza

Príde chlapík do krčmy a pýta sa: „Koľko stojí liter vodky?“„10 €“ – odpovedá krčmár. Chlap sa chytí za hlavu, že to je strašne veľ, že na to nemá. Potom sa vynájde: „A kvapka?“ „Kvapku ti dám aj zadarmo.“ Chlapík víťazoslávne odpovedá: "Tak mi nakvapkajte liter."

  • Nič nerieši, všetko, čo máme zakotvené v platnej legislatíve.

Len sa pýtam: „dokedy“? To, čo dnes platí, nemusí platiť zajtra. Sledujúc trendy a dianie v genderizovaných štátoch EÚ mi nevychádza, že by bolo zbytočné. Ak je zbytočné prečo hovorca Aliancie Anton Chromík dostal výhražný list, že referendum ho bude stáť deti? Prečo moderátorke RTVS Žembovej pohrozili vyhodením z práce kvôli spotu AZR v ktorom účinkovala? Prečo naši odporcovia vytvorili na fb udalosť, ktorou chceli zhodiť server AZR? Prečo médiá dali embargo na témy manželstva a rodiny? Prečo markíza odmietla odvysielať spot Aliancie za rodinu? Prečo robili problémy s prenosom sv. omší? Ak by referendum bolo zbytočné, asi by boli zbytočné aj tieto ničiace snahy. Jakživ som nevidel takto bojovať proti niečomu zbytočnému!

4.Polarizujúce

Pred rokom ´89 boli tendencie báť sa opačného názoru a kto ho vyslovil bol aj prenasledovaný. Totalita – všetci museli ako páni z východu chceli. Chceme totalitu zo západu? Ak sa považujeme za demokratickú spoločnosť, nepoužívajme tento argument. Alebo ešte jedna možnosť: Súhlaste všetci so mnou, keď hovorím čo je rodina a nemusíme sa polarizovať.

5. Drahé

Sloboda a ľudský život sú drahšie. 1,20 € na voliča je fakt obrovská suma za definovanie kultúry nášho národa. V ére samostatnosti SR máme už 8.referendum, ale takéto drahé ešte nebolo nikdy! Keby človeka chceli takto dôsledne trápiť aj inak minuté peniaze so spoločnej štátnej pokladnice. Začneme CT-čkom v Piešťanoch alebo gorilou? Alebo dotáciami LGBTI komunity alebo Lajčákovými zgenederizovanými aparátmi?

Čo je za tým?

Komu a prečo tak záleží na zavedení sexuálnej výchovy do škôl v duchu genderizmu?  Niekomu tu asi o niečo ide, keď riaditeľke zabezpečia multifunkčné ihrisko, interaktívnu tabuľu, či výmenu plastových okien, keď bude spolupracovať.

Nie je problém vyrobiť, problém je predať. Vzbudiť dopyt. Nie je problém vyrobiť človeka, treba ho vedieť aj dobre predať. Systematickou sexualizáciu generácie sa zníži vek v ktorom začnú deti pohlavne žiť, čo má za následok zvýšený dopyt po hormonálnej antikoncepcii, neželané tehotenstvá. Napriek tomu, že ide o slušný biznis,  je to len medzistupeň. (Zaujímavosťou je, že biznis s antikoncepciou často ´provozujú´ tie isté spoločnosti ako centrá asistovanej reprodukcie.) Používanie hormonálnej antikoncepcie je nepriamo úmerné s plodnosťou. Chémia v tele ženy zabíja plodnosť. Už teraz máme 20 % neplodných párov. Sexualizovaním a genderizovaním sa neplodnosť zvýši až na 50 %! Dieťa už nebude plodom lásky otca a matky, ale produktom, tovarom, výrobkom, výsledkom pokroku vedy a techniky a koniec koncov bude finančnou záležitosťou: čím bohatší človek, tým si dovolí drahšie spermie. Môže to zájsť až tak ďaleko, že dieťa bude mať 2 otcov a 3  matky. (objednávateľka, prenajímateľka maternice a darkyňa vajíčka) Na západnom trhu stojí prenajatie maternice 10 – 50 tis. €, v Indii 300 €. Referendum teda zachraňuje aj dôstojnosť osoby, aby sa človek nikdy nestal vecou.

História sa opakuje. Každá doba má svojich mučeníkov. V časoch Rímskej ríše a raného kresťanstva, boli kruto prenasledovaní tí, ktorí sa odmietli pokloniť cisárovi ako Bohu. Generácia mojich rodičov často zažívala znemožňovanie štúdia kvôli praktizovaniu viery, nemohli zastávať verejné funkcie, pokiaľ nechceli zaprieť vieru, o pracovných táboroch a väznení pre vieru ani nehovoriac. (Môj dedko musel kvôli viere zanechať milovanú prácu gymnaziálneho učiteľa a išiel robiť do kameňolomu.) Z Európskej únie sa na nás valí prenasledovanie kvôli rodine a manželstvu, kvôli presvedčeniu, že dieťa potrebuje ocina a maminu.  Ja budem odznak Aliancie za rodinu nosiť aj tak, ale už to bude iný adrenalínJ Že z Aliancie za rodinu má vzniknúť nová politická strana? Aspoň konečne nebudem musieť voliť „menšie zlo“!

Najbližšiu besedu o referende začnem krásnou piesňou od Elánu: „Oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope.“ Oblečme si svoj dres už teraz, nie až 7.2. Diskutujme s kolegami, známymi, nemáme sa za čo hanbiť. 7.2. definujeme kultúru nášho národa. Celá Európa čaká na výsledok nášho referenda! Bude to obrovský precedens. Držím sa dvoch sloganov: „Spolu to dokážeme“ a „bezo mňa nemôžete nič urobiť“.(Jn 15,5)

Kto, keď nie my, kedy, keď nie teraz?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.


Už ste čítali?